ZS nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim

WYBORY DO MAŁEGO SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO

Autor: kolorenia


W dniach 20 - 28 września 2017 roku rozpoczęła się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków kampania wyborcza kandydatów do Małego Samorządu Uczniowskiego. Opiekunki Samorządu przygotowujące wybory przyjmowały zgłoszenia i plakaty wyborcze kandydatów do władz. Zostały one umieszczone
w centralnym miejscu szkoły na gazetce samorządowej i miały
za zadanie zachęcać do oddania głosu na poszczególnych kandydatów. Wywieszone plakaty cieszyły się zainteresowaniem uczniów - potencjalnych wyborców. Podczas przerw przy gazetce z plakatami startujących w wyborach zawsze gromadzili się uczniowie. Powołana została czteroosobowa Komisja Wyborcza. Zostało zgłoszonych
14 kandydatów spośród uczniów klas II i III.
Komisja Wyborcza przygotowywała listy uczniów uprawnionych
do głosowania oraz karty wyborcze.

Wybory ogłoszono na dzień 29 września 2017 roku. W piątek
od godziny 8.00 rozpoczęły się demokratyczne wybory do Samorządu. Uczniowie wraz z wychowawczyniami wrzucali do przygotowanej urny swoje głosy. Po zakończeniu głosowania o godzinie 14.00 członkowie komisji wyborczej otworzyli urnę i przystąpili do liczenia głosów oddanych na kartach. Komisja Wyborcza ustaliła, iż w głosowaniu wzięło udział 258 uczniów. Jeden głos okazał się nieważnym.
Do drugiego etapu zakwalifikowano 8 kandydatów. Kolejna część wyborów, zgodnie z nowym regulaminem, polegała na wyłonieniu spośród grupy wchodzącej w skład MSU przewodniczącego, dwóch zastępców. Dokonano tego na podstawie autoprezentacji kandydatów przed opiekunkami Samorządu.

Wyniki wyborów przedstawiają się następująco.

PRZEWODNICZĄCA:

CIACH JULIA z klasy 3 b

ZASTĘPCY:

SZCZEPANIK ROKSANA z klasy 3 a
ZAWADA WIKTOR z klasy 3 f


W SKŁAD RADY WESZLI TAKŝE:


1. PIECHNA JULIA – 3G
2. KARKOCHA ALEKSANDRA – 2B
3. PRZYBYŁKOWICZ JAKUB – 3C
4. PĘKALA AGATA – 3E
5. SKOPEK MILENA – 2A


GRATULUJEMY SUKCESU!

Opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego

Do wystawianie komentarzy na tej stronie wymagane jest zalogowania się - zaloguj się lub kliknij tutaj , aby się zarejestrować.


Aktualności 2018->Basen Złota Rybka